Ta oferta jest już nieaktualna

Zobacz podobne ogłoszenia w kategorii: Usługi i firmy > Pozostałe usługi

  Mediacja

October 5, 2022 09:25 - Pozostałe usługi - Koszalin
0.00 zł
Szczegóły ogłoszenia
MEDIACJA CZYNI CUDA

ponieważ jest to najlepszy sposób na rozwiązanie konfliktu. Jest procedurą, której można poddać każdy spór np.: rodzinny, koleżeński, pracowniczy, rówieśniczy, sąsiedzki, gospodarczy, szkolny, oświatowy. Warunkiem jest wyrażenie dobrowolnej zgody na udział w niej przez strony konfliktu.

W większości krajów na świecie mediacja jest uznaną i powszechną metodą rozwiązywania sporów między ludźmi. W USA tylko 5% spraw zgłoszonych do sądu trafia na wokandę, reszta rozwiązywana jest polubownie. Trudno nie zgodzić się bowiem z decyzjami, w których podejmowaniu brało się czynny udział.

W swojej pracy mediator kieruje się następującymi zasadami:

* dobrowolności
* bezstronności
* poufności

Sesje mediacyjne :

* wstępne / informacyjne prowadzone są z każdą ze stron osobno. W trakcie tych spotkań, mediator informuje strony na czym polega proces mediacji. Strony potwierdzają dobrowolność swojego uczestnictwa w mediacji. Mediator dowiaduje się o tym co jest przedmiotem sporu, oraz jaki jest punkt widzenia strony na zaistniałą sytuację. Także jakie według niej muszą zaistnieć warunki, aby było możliwe rozwiązanie konfliktu i zawarcie satysfakcjonującej obie strony ugody.

* wspólne - jeśli strony wyrażają gotowość spotkania ze sobą „twarzą w twarz”, dochodzi do sesji wspólnej stron przy udziale mediatora. Jeśli któraś ze stron z ważnego dla niej powodu nie wyraża zgody na spotkanie bezpośrednie z drugą stroną, jednakże dąży do porozumienia, istnieje możliwość prowadzenia mediacji pośredniej - wtedy mediator spotyka się wyłącznie oddzielnie z każdą ze stron będąc pośrednikiem w przekazywaniu punktu widzenia i oczekiwań stron. W trakcie sesji mediacyjnych, trwających zwykle około 2 godzin strony wyjaśniają sobie najważniejsze dla nich kwestie oraz wspólnie poszukują rozwiązania konfliktu między nimi. Liczba sesji mediacyjnych uzależniona jest od rodzaju mediacji, średnio jest ich od 2 do 5.

Wszystko, co jest poruszane na spotkaniu informacyjnym i posiedzeniu mediacyjnym jest poufne. Mediator nie ujawnia tego, co usłyszał osobom prywatnym ani instytucjom. Efektem pracy mediatora ze stronami jest spisana ugoda. Mediator jest strażnikiem procedury mediacyjnej, dlatego nie staje po żadnej stronie. Nie wyróżnia żadnej z nich. Strony w mediacji mają równe prawa i są jednakowo traktowane. Mediator jest neutralny co do przedmiotu sporu i znalezionych rozwiązań, kwestia jak rozwiązać spór należy do stron.


nie zwlekaj, nie odkładaj na "kiedyś", sprawa "sama" się nie rozwiąże

mediator
Alicja Wirkus
102
Ponad 100 portali ogłoszeniowych w całej Polsce
2 minuty
Tylko tyle czasu potrzebujesz aby dodać do nich swoje ogłoszenie
17 zł
A jedynie tyle zapłacisz za oszczędność swojego czasu
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o nich dowiesz się w naszej polityce prywatności.